Genel Siyaset

Süleyman Soylu: Patlasınlar çatlasınlar, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var

Van’daki törende konuşan Süleyman Soylu, “Patlasınlar, çatlasınlar. Kürt’ün de Türk’ün de Çerkez’in de Abaza’nın da kardeş olduğu bir Türkiye var. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,..

Süleyman Soylu: Patlasınlar çatlasınlar, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var

Van’daki törende konuşan Süleyman Soylu, “Patlasınlar, çatlasınlar. Kürt’ün de Türk’ün de Çerkez’in de Abaza’nın da kardeş olduğu bir Türkiye var. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’daki Beşyol Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

DHA’nın haberine göre, “Türkiye’de birlik, beraberlik ve kardeşliğin bozulmasına karşı milletin her zaman dik durduğunu” söyleyen Süleyman Soylu, “Hiç endişe etmeyin, bugün dünden daha iyi, yarın bugünden daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

‘ÖYLE BİR ADIM ATACAĞIZ Kİ, TÜRKİYE MAZLUMLARIN UMUDU OLACAK’

“Elbette dünyanın da karşı karşıya kaldığı dertlerden ve sıkıntılardan biz de payımızı alıyoruz ama bizim tecrübeli bir kaptanımız, güçlü bir liderimiz var” diyen Soylu, “Tecrübesi ve bilgisiyle bugüne kadar dünyaya insanlığı ve kardeşliği anlatan etrafımızdaki çembere, ateş çemberi iken Türkiye’yi oradan çekip çıkaran bir liderimizle yol yürüyoruz. 2023, yani Cumhuriyetin 100. yılında hep birlikte öyle bir güçlü adım atacağız ki sadece 780 bin kilometrekarenin sadece 86 milyonun umudu değil etrafımızdaki coğrafyanın mazlumların mağdurların umudu haline gelen bir Türkiye olacak” şeklinde konuştu.

‘BU KADERİ SİZ DEĞİŞTİRDİNİZ’

Türkiye’de artık kimsenin ötekileştirilmediğini savunan Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Patlasınlar, çatlasınlar. Kürt’ünün de Türk’ünün de Çerkez’inin de Abaza’sının da kardeş olduğu bir Türkiye var. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var. Alevi’sinin de Sünni’sinin de herkesin bir arada olduğu ve kardeş olduğu bir Türkiye var. Bu kolay olmadı, bu sizle beraber oldu. Bu zor bir meseleydi. Terörü bitirmek, milletin arasındaki muhabbeti artırmak zor bir meseleydi. Hem dışarıdan hem de içeriden Türkiye’yi zorlamaya çalışanlara karşı zor bir meseleydi. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi istismar etmeye çalışanlara karşı zor bir meseliydi. Bunu siz değiştirdiniz. Tayyip Erdoğan iradesiyle beraber bu büyük millet değiştirdi. Terörü neyle yendiniz biliyor musunuz? Van’da, Hakkari’de, Diyarbakır’da saat 4’ten sonra sokağa çıkılmayan kaderi neyle değiştirdiniz biliyor musunuz? Siz yaptınız, siz gerçekleştirdiniz. Sadece ve sadece 50 gramlık oy pusulasıyla değiştirdiniz, milli iradeyle, demokrasiyle değiştirdiniz.”

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL