Genel SonDakika

TFF, ihaleyi iptal edip yayın haklarını Bein Sports’a verdi

Yayın ihalesini iptal eden TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig ve 1. Lig maçlarının yayın hakkının 2 yıl süreyle Bein Sports’a verildiğini duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 2022-2023 futbol sezonu..

TFF, ihaleyi iptal edip yayın haklarını Bein Sports’a verdi

Yayın ihalesini iptal eden TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig ve 1. Lig maçlarının yayın hakkının 2 yıl süreyle Bein Sports’a verildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak “TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devri”ne yönelik yayın ihalesiyle ilgili kararını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, yayın ihalesinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Yönetim Kurulu; daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir” denildi.

TFF Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile yayın haklarının Bein Sports’a verilmesini kararlaştırdığı aktarılan açıklamada, “Yukarıdaki koşullara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve Kulüplerimizin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL