Genel SonDakika

TÜİK’ten yeni istatistik birimi

Başta enflasyon olmak üzere açıkladığı veriler tartışma konusu olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) birimleri arasına Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı da eklendi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun merkez teşkilatına, ‘Bilgi Dağıtım ve..

TÜİK’ten yeni istatistik birimi

Başta enflasyon olmak üzere açıkladığı veriler tartışma konusu olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) birimleri arasına Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı da eklendi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun merkez teşkilatına, ‘Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı’ adı altında yeni bir birim eklendi. Yönetmeliğe göre yeni birim, kurumun dağıtım politikasını belirlemek ve bu politikanın uygulanmasını sağlamakla görevli olacak.

Yeni başkanlığın görevleri arasında, veri/bilgi, yayım taleplerini karşılamak, yayın standartlarını belirlemek ve bu standartların uygulanmasını sağlamak, Yayın ve Dağıtım Kurulu’nun sekretarya hizmetlerini yürütmek de yer aldı.

Yeni başkanlık resmi istatistik programını hazırlamak, izlemek, değerlendirmek, raporlamak, bu konudaki koordinasyon ve bilgi akışını sağlamakla da görevli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL