Genel Siyaset

Ümit Özdağ’dan Devlet Bahçeli’ye: Süleyman’a sahip çıkan zihniyet…

Ümit Özdağ, grup toplantısında kendisini hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi: Süleyman’a sahip çıkan zihniyeti Türk milliyetçileri değerlendirecektir.   Son dönemde mülteci karşıtı nefret söylemleriyle gündemde olan..

Ümit Özdağ’dan Devlet Bahçeli’ye: Süleyman’a sahip çıkan zihniyet…

Ümit Özdağ, grup toplantısında kendisini hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi: Süleyman’a sahip çıkan zihniyeti Türk milliyetçileri değerlendirecektir.

 

Son dönemde mülteci karşıtı nefret söylemleriyle gündemde olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, grup toplantısında kendisini hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. Özdağ, Bahçeli’nin “Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanı’mıza saldırmak, itibarsızlaştırmaya çabalamak su katılmamış edepsizliktir, hainlere yol açan, yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir” sözlerinin ardından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

“Zafer Partisi’ni kurarken, Büyük Türk Milleti’ne söz vermiştim; ‘Hiçbir saldırı, hiçbir tehdit ve yıldırma operasyonu, beni Türkiye’nin bilim, birlik, barış yolunda verdiğimiz mücadelede geri adım atmama neden olmayacaktır.’ Verdiğim sözün sonuna kadar arkasındayım!”

Özdağ, aynı mesajla birlikte paylaştığı görselde de şu ifadeleri kullandı:

 

“Babası Muzaffer Özdağ, annesi Gönül Özdağ MHP Kadın Kolları Genel Başkanı, kendisi 2 dönem MHP milletvekili olan bana, “Soros çocuğu” diye küfredene, MHP’nin kuruluş sürecine, ilkelerine küfreden Süleyman’a sahip çıkan zihniyeti Türk milliyetçileri değerlendirecektir” dedi.

 

BAHÇELİ NE DEDİ?

Bahçeli, kendisi hakkında “Soros çocuğu, operasyon çocuğu, istihbarat elemanı, hayvandan aşağı” gibi ifadeler kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki olarak Bakanlığa gitmek isteyen Ümit Özdağ’ı, grup toplantısında eleştirmişti.

 

“İçişleri Bakanlığı’nın önüne gelenler Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerdir, terörün ömrünü uzatmak için çırpınan zavallılardır” diyen Bahçeli şöyle devam etmişti:

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli komutanlarına, kahraman askerlerimize, İçişleri Bakanımızla Milli Savunma Bakanımıza bühtan içinde olanların, sanki komut almışçasına saldırı düzeneğine geçenlerin, bir senaryo dahilinde yıpratmaya kalkışanların tam karşısında Milliyetçi Hareket Partisi vardır ve taviz vermesi imkansızdır. Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanı’mıza saldırmak, itibarsızlaştırmaya çabalamak su katılmamış edepsizliktir, hainlere yol açan, yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir. Buna da hiç kimsenin hakkı olamayacaktır.

 

Kimin bir meselesi varsa, kimin bir hesabı bulunuyorsa hukuk yolu açıktır. İçişleri Bakanlığı’nın önünde toplanıp tehditler savurmak, sayın bakana ismiyle ve kaba bir şekilde hitap etmek devlet umurunu, devlet vakarını saygısızca ayaklar altına almak demektir.

 

Hiçbir bakanlığımız gelişigüzel nümayiş yeri değildir. Hiçbir bakanlığımız siyasi rant devşirmenin alanı değildir. Devletin itibarını lekelemeye çalışanlar önce kendi itibarsızlıklarına, kendi izansızlıklarına kafa yormalıdır. İçişleri Bakanı’mıza ismiyle hitap edip erkeklik hatırlatması yapan ve aklınca meydan okumaya kadar işi götürenler öncelikle hangi melanetin ümidi, hangi kumpasın figüranı olduklarını düşünmelidir. Bir kez daha dile getiriyorum, terörle mücadeleyi muazzam bir irade ve inanmışlıkla icra eden devlet ve siyaset adamlarımıza dil uzatanları sonuna kadar kınıyor, akıllarını da başlarına almalarını hassaten tavsiye ediyorum. Meydan boş değildir. Kuru gürültüye pabuç asla bırakılmayacaktır.”

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL