Genel SonDakika

Yük treninin vagonu devrildi, yolcular otobüsle taşındı

Yozgat’ta yük treninin vagonu raydan çıkarak devrildi, trafiğe kapanan Ankara-Kayseri demiryolunda bir süre bekleyen Ankara-Diyarbakır seferi yolcuları, otobüslerle Kayseri’ye taşındı. Kayseri’den Karabük’e demir madeni taşıyan yük treninin bir vagonu, Yozgat’ın Şefaatli..

Yük treninin vagonu devrildi, yolcular otobüsle taşındı

Yozgat’ta yük treninin vagonu raydan çıkarak devrildi, trafiğe kapanan Ankara-Kayseri demiryolunda bir süre bekleyen Ankara-Diyarbakır seferi yolcuları, otobüslerle Kayseri’ye taşındı.

Kayseri’den Karabük’e demir madeni taşıyan yük treninin bir vagonu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesi yakınlarında raydan çıkarak devrildi.

Kaza nedeniyle demir yolu ulaşıma kapandı, Ankara-Diyarbakır seferini yapan yolcu treninin yolcuları beklemek zorunda kaldı.

AA’nın haberine göre olay yerine giden Yozgat Valisi Ziya Polat, “Sizleri mağdur etmeyeceğiz. Gerekirse sizleri burada misafir ederiz” dedi. Yolcular, daha sonra valilik tarafından hazırlanan otobüslerle Kayseri Tren Garı’na taşındı. Yolcular buradan Diyarbakır’a hareket eden trenle yola devam etti.

Demir yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar ise sürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL