Dünya Genel Siyaset

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Dışişleri Bakanlığına çağrılan Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Lazaris’e, Atina Büyükelçiliği yakınında düzenlenen gösteri nedeniyle Türkiye’nin tepkisi iletildi. Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Christodoulos Lazaris, “Yunanistan’da PKK, FETÖ ve DHKP-C gibi örgütlere sağlanan imkanlar..

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Dışişleri Bakanlığına çağrılan Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Lazaris’e, Atina Büyükelçiliği yakınında düzenlenen gösteri nedeniyle Türkiye’nin tepkisi iletildi.

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Christodoulos Lazaris, “Yunanistan’da PKK, FETÖ ve DHKP-C gibi örgütlere sağlanan imkanlar ve Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği civarında düzenlenen PKK gösterisi” gerekçesiyle Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Anadolu Ajansı’nın diplomatik kaynaklara dayandırdığı habere göre, bakanlığa çağrılan Lazaris’e Türkiye’nin konuya ilişkin görüşleri ve tepkileri iletildi.

Haberde, “Lazaris’e adı geçen terör örgütlerinin Yunanistan’da propaganda, finansman ve eleman temini faaliyetlerini rahatlıkla yürüttüğü ve terörle iltisaklı çevreler için Yunanistan’ın güvenli liman kimliğinin arttığı aktarıldı. Ayrıca Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden teröristlerin her türlü lojistik ve eğitim imkanlarından yararlandıkları Lavrion kampı örneği Lazaris’e gösterildi” denildi.

Lazaris’e, bu kamptan başlayıp Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği yakınlarında yapılan eylem dolayısıyla Türkiye’nin tepkisi ve konuya ilişkin görüşleri iletildi.

Görüşmede Yunanistan’daki Türk temsilciliklerinin ve vatandaşlarının güvenliğine yönelik kaygılar da dile getirildi, “terörle mücadelede etkili iş birliği beklentisi” ifade edildi.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL