Genel Siyaset SonDakika

Yurtları, ‘başkanlık makamı’ olarak tahsis edildi: ‘Haydi kızlar eve’

İLBANK kredisi ve UNICEF’in desteğiyle ‘Haydi Kızlar Okula’ projesi kapsamında yapılan kız yurdu, Ceylanpınar Belediyesi tarafından belediye başkanına makam olarak tahsis edildi. Urfa’da AK Partili Ceylanpınar Belediyesi’nce yapılan 200 kapasiteli..

Yurtları, ‘başkanlık makamı’ olarak tahsis edildi: ‘Haydi kızlar eve’

İLBANK kredisi ve UNICEF’in desteğiyle ‘Haydi Kızlar Okula’ projesi kapsamında yapılan kız yurdu, Ceylanpınar Belediyesi tarafından belediye başkanına makam olarak tahsis edildi.

Urfa’da AK Partili Ceylanpınar Belediyesi’nce yapılan 200 kapasiteli kız yurdu belediye başkanına makam olarak tahsis edildi. Eğitim-İş Şanlıurfa Şube Başkanı Sedat Kayaokay, “Bu yapı ilçenin tek bağımsız kız yurdu olacaktı. Bu durum ‘Haydi Kızlar Okula’ diye başlanan sürecin ‘Haydi Kızlar Eve’ye dönüştüğünü gösteriyor” diyerek tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet’in haberine göre önceki belediye tarafından İLBANK kredisi ve UNICEF’in desteğiyle “Haydi Kızlar Okula” projesi kapsamında 200 kapasiteli kız yurdu yapıldı. Ancak kız yurdu daha açılmadan yeni başkan için makama dönüştürüldü.

 

‘YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ise barınma sorunlarına ve tarikatların faaliyetlerine işaret ederek “Anlıyoruz ki iktidarı elinde tutanlar için tüm bunlar, tarikatların en rahat faaliyet gösterdiği illerden olan Urfa’daki bir belediye başkanının ceylan derisi makam koltuğunu nereye koyacağından daha önemli değil. Tek bir kız çocuğunun hayalleri, eğitim hakkı dahi bu ülkedeki tüm koltuklardan hayatidir” dedi. Özbay, yasal yollara başvuracaklarını söyledi.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL