Genel

“Zamlar geri çekilene kadar faturamı ödemeyeceğim” demişti; Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği kesildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin elektriğinin kesildiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, elektrik zamları geri çekilinceye kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini açıklamıştı. Elektrik zammı geri alınana kadar faturasını ödemeyeceğini açıklayan CHP Genel Başkanı..

“Zamlar geri çekilene kadar faturamı ödemeyeceğim” demişti; Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği kesildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin elektriğinin kesildiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, elektrik zamları geri çekilinceye kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini açıklamıştı.

Elektrik zammı geri alınana kadar faturasını ödemeyeceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği bugün itibariyle kesildi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, elektrik zammına maruz kalan milyonlar için yola çıktığını belirterek, “Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 9 Şubat’ta yaptığı açıklamada, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” demişti.

‘ENERJİYE YAPTIKLARI ZAM 3 YILDA YÜZDE 400’Ü AŞTI’

Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, son 3 yılda enerji zamlarının yüzde 400’ü aştığını belirterek, şunları söyledi:

“Eşimden az önce bir haber geldi. Bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu. Milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Hanelerin belini büktüler. Enerjiye yaptıkları zamlar, 3 yılda yüzde 400’ü aştı. Tam yüzde 400. Geri çekin zamları dedim geri çekmediler. Oysa enerji temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir. Hakkındır elektrik ey halkım.

GEÇEN YIL 3 MİLYON 449 BİN ABONENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Şimdi gelelim can alıcı soruya. 2021’de kaç abonenin elektriği kesildi derseniz. 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone yahu abone. Kişi değil. Kaç kişi demek, bunun hesabını varın siz yapın. Çektiğimiz, size çektirdiğimiz çileye bakın Allah aşkına. Et ve Süt Kurumu’na yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. Oysa zavallı yoksul çocuklarımız hem aç hem de ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya düzenine karşı faturamı ödemeyeceğimi söyledim. Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim ama bu nasip kısmet uğruna verilen kavgada yerimiz belli olsun istedim. Halil İbrahim sofrasına ben de oturmak istedim, ödemedim. Ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim. Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum.”

BAHÇELİ ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİ ÇAĞRISI YAPMIŞTI, MHP KANDİL GÖNDERMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun 9 Şubat’taki açıklamasından bir gün sonra  10 Şubat’ta sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir. Günü geldiğinde kuzu kuzu ödeyeceğini, tam tersi bir gelişme olursa milletin bunu ödettireceğini biliyor ve inanıyoruz. Yine de karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor. Vicdanı karanlık olsa da, evinin karanlığa gömülmesine üzülürüm” demişti. Bahçeli’nin çağrısıyla MHP teşkilatları da Kılıçdaroğlu’na kandil gönderme eylemi yapmıştı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL