Dünya

Zelenskiy: Kırım ve Donbass cumhuriyetlerinin tanınmasını tartışabiliriz

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Kırım ve Donbass’taki cumhuriyetlerin tanınması şartını tartışabileceklerini söyledi.  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Kırım ve Donbass cumhuriyetlerinin tanınma olasılığıyla ilgili bir soruya “Bunu tartışabilir..

Zelenskiy: Kırım ve Donbass cumhuriyetlerinin tanınmasını tartışabiliriz

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Kırım ve Donbass’taki cumhuriyetlerin tanınması şartını tartışabileceklerini söyledi.

 Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Kırım ve Donbass cumhuriyetlerinin tanınma olasılığıyla ilgili bir soruya “Bunu tartışabilir ve oradaki insanların nasıl yaşayacakları konusunda bir uzlaşma bulabiliriz” yanıtını verdi.

Zelenskiy, Rusya’nın devam eden askeri harekatı ve müzakere sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu. Kırım ile Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinin tanınması olasılığına olumlu yanıt veren Zelenskiy, “Bunu tartışabilir ve oradaki insanların nasıl yaşayacakları konusunda bir uzlaşma bulabiliriz” ifadelerini kullandı.

Daha önce Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, harekatın ne zaman sonlanabileceği yönündeki soruyu, “Ukrayna’nın bir blokta yer almayacağına ilişkin anayasal düzenlemeler yapmalılar. Kırım’ı Rusya toprağı olarak tanımaları ve Donetsk ile Lugansk’ı bağımsız devletler olarak tanımaları gerektiği konusunda da konuştuk. Hepsi bu kadar. (Bu şartlar yerine getirilirse) operasyona anında son verilecek” şeklinde yanıtlamıştı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL